
Quantity
Price
Total price
1
$1.6470
$1.6470
10
$1.5030
$15.0300
25
$1.4580
$36.4500
50
$1.4490
$72.4500
100
$1.2960
$129.6000
250
$1.2960
$324.0000
500
$1.2780
$639.0000
1000
$1.2240
$1,224.0000
3000
$1.1610
$3,483.0000
6000
$1.1340
$6,804.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 12-WFDFN Exposed Pad |
| Mounting Type | Surface Mount, Wettable Flank |
| Type | N+1 ORing Controller |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Voltage - Supply | 3V ~ 65V |
| Internal Switch(s) | No |
| FET Type | N-Channel |
| Current - Output (Max) | 2.1A |
| Ratio - Input:Output | 1:1 |
| Supplier Device Package | 12-WSON (3x3) |
| Grade | Automotive |
| Current - Supply | 27 µA |
| Qualification | AEC-Q100 |