
Quantity
Price
Total price
1
$0.6840
$0.6840
10
$0.6030
$6.0300
25
$0.5670
$14.1750
100
$0.4590
$45.9000
250
$0.4230
$105.7500
500
$0.3600
$180.0000
1000
$0.2880
$288.0000
3000
$0.2610
$783.0000
6000
$0.2430
$1,458.0000
15000
$0.2340
$3,510.0000
30000
$0.2250
$6,750.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.5% |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Temperature Coefficient | 100ppm/°C |
| Output Type | Fixed |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Reference Type | Shunt |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Noise - 10Hz to 10kHz | 80µVrms |
| Current - Cathode | 95 µA |
| Current - Output | 15 mA |