

Quantity
Price
Total price
1
$1.3770
$1.3770
10
$1.2330
$12.3300
25
$1.1700
$29.2500
100
$0.9630
$96.3000
250
$0.9000
$225.0000
500
$0.7920
$396.0000
1250
$0.6300
$787.5000
2500
$0.5850
$1,462.5000
6250
$0.5580
$3,487.5000
12500
$0.5310
$6,637.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 9-WFBGA, DSBGA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -30°C ~ 125°C |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Frequency - Switching | 1.8MHz |
| Topology | Step-Down (Buck) Synchronous (1), Linear (LDO) (1) |
| Supplier Device Package | 9-DSBGA |
| Voltage/Current - Output 1 | 1.8V, 400mA |
| Voltage/Current - Output 2 | 1.2V, 350mA |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | No |
| w/Sequencer | No |
| Number of Outputs | 2 |