

Quantity
Price
Total price
1
$1.1250
$1.1250
10
$0.9450
$9.4500
25
$0.9180
$22.9500
50
$0.8370
$41.8500
100
$0.6840
$68.4000
250
$0.6120
$153.0000
500
$0.5130
$256.5000
1000
$0.4410
$441.0000
4000
$0.4410
$1,764.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Wickmann / Littelfuse |
| Series | L4CL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 1W |
| Tolerance | ±1% |
| Features | Current Sense, High Voltage |
| Package / Case | 2512 (6432 Metric) |
| Temperature Coefficient | ±30ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm) |
| Composition | Metal Foil |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 4 |
| Supplier Device Package | 2512 |
| Height - Seated (Max) | 0.031" (0.80mm) |
| Resistance | 51 mOhms |