
Quantity
Price
Total price
1
$2.5470
$2.5470
10
$2.2860
$22.8600
25
$2.1600
$54.0000
100
$1.8360
$183.6000
250
$1.7280
$432.0000
500
$1.5120
$756.0000
1000
$1.2510
$1,251.0000
2500
$1.1700
$2,925.0000
5000
$1.1250
$5,625.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Texas Instruments |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Supply | 2.5mA |
| Slew Rate | 8V/µs |
| Current - Input Bias | 35 µA |
| Voltage - Input Offset | 25 µV |
| Supplier Device Package | 8-VSSOP |
| Number of Circuits | 1 |
| -3db Bandwidth | 1.1 MHz |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 20 V |