

Quantity
Price
Total price
1
$7.1280
$7.1280
10
$6.5520
$65.5200
25
$6.2730
$156.8250
100
$5.9760
$597.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Maxim Integrated / Analog Devices |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 80Ohm |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 18V |
| Switch Circuit | SPST - NO |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | 5Ohm |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 400ns, 200ns |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 5nA |
| Number of Circuits | 2 |