

Quantity
Price
Total price
1
$3.8520
$3.8520
10
$3.4560
$34.5600
25
$3.2670
$81.6750
100
$2.8350
$283.5000
250
$2.6910
$672.7500
500
$2.4120
$1,206.0000
1000
$2.0340
$2,034.0000
2500
$1.9350
$4,837.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TDK Micronas |
| Series | HAL39 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | PWM, SENT |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage - Supply | 3V ~ 16V |
| Actuator Type | External Magnet, Not Included |
| Technology | Hall Effect |
| For Measuring | Angle, Linear, Rotary |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-1 |
| Rotation Angle - Electrical, Mechanical | 0° ~ 360° |