
Quantity
Price
Total price
1
$44.1720
$44.1720
10
$37.1070
$371.0700
25
$35.9730
$899.3250
50
$34.0740
$1,703.7000
100
$31.1760
$3,117.6000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay BC Components |
| Series | GWK |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 100W |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Ferrule Ends |
| Features | Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety |
| Package / Case | Axial, Tubular |
| Temperature Coefficient | 100/ +180ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.866" Dia x 4.764" L (22.00mm x 121.00mm) |
| Composition | Wirewound |
| Operating Temperature | -55°C ~ 350°C |
| Mounting Feature | Brackets (not included) |
| Coating, Housing Type | Vitreous Enamel Coated |
| Resistance | 33 Ohms |