
Quantity
Price
Total price
1
$6.2460
$6.2460
10
$5.4180
$54.1800
40
$4.8600
$194.4000
90
$4.2210
$379.8900
450
$3.8160
$1,717.2000
990
$3.5370
$3,501.6300
2430
$3.4740
$8,441.8200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TOKIN (KEMET) |
| Series | F863H |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Package / Case | Radial |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive; EMI, RFI Suppression |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Ratings | AEC-Q200, X2 |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Voltage Rating - AC | 310V |
| Voltage Rating - DC | 630V |
| Height - Seated (Max) | 1.776" (45.10mm) |
| Capacitance | 10 µF |
| Size / Dimension | 1.634" L x 1.181" W (41.50mm x 30.00mm) |