Quantity
Price
Total price
1
$0.2610
$0.2610
10
$0.1350
$1.3500
50
$0.0990
$4.9500
100
$0.0810
$8.1000
500
$0.0630
$31.5000
1000
$0.0540
$54.0000
5000
$0.0450
$225.0000
10000
$0.0360
$360.0000
25000
$0.0360
$900.0000
35000
$0.0360
$1,260.0000
50000
$0.0360
$1,800.0000
125000
$0.0270
$3,375.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ROHM Semiconductor |
| Series | ESR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.75W, 3/4W |
| Tolerance | ±0.5% |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 1206 |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Resistance | 300 Ohms |