Quantity
Price
Total price
1
$0.2160
$0.2160
10
$0.1080
$1.0800
50
$0.0810
$4.0500
100
$0.0630
$6.3000
500
$0.0450
$22.5000
1000
$0.0450
$45.0000
5000
$0.0360
$180.0000
10000
$0.0270
$270.0000
25000
$0.0270
$675.0000
35000
$0.0270
$945.0000
50000
$0.0270
$1,350.0000
125000
$0.0270
$3,375.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ROHM Semiconductor |
| Series | ESR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.4W, 2/5W |
| Tolerance | ±0.5% |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0805 |
| Height - Seated (Max) | 0.026" (0.65mm) |
| Resistance | 4.02 kOhms |