Quantity
Price
Total price
1
$0.1890
$0.1890
10
$0.0990
$0.9900
50
$0.0720
$3.6000
100
$0.0630
$6.3000
500
$0.0450
$22.5000
1000
$0.0360
$36.0000
5000
$0.0270
$135.0000
10000
$0.0270
$270.0000
25000
$0.0270
$675.0000
35000
$0.0270
$945.0000
50000
$0.0270
$1,350.0000
125000
$0.0180
$2,250.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | ROHM Semiconductor |
| Series | ESR |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Tolerance | ±0.5% |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Resistance | 82 Ohms |