
Quantity
Price
Total price
1
$9.4500
$9.4500
10
$8.1900
$81.9000
120
$6.3810
$765.7200
1080
$5.3550
$5,783.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Illinois Capacitor (Cornell Dubilier Electronics) |
| Series | DSF |
| Package | Bag |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | -10%, +30% |
| Mounting Type | Through Hole |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Termination | PC Pins |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 85°C |
| Capacitance | 5 F |
| Voltage - Rated | 9 V |