

Quantity
Price
Total price
1
$27.8550
$27.8550
10
$25.6950
$256.9500
25
$24.5430
$613.5750
80
$21.9420
$1,755.3600
230
$20.9340
$4,814.8200
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Intersil (Renesas Electronics Corporation) |
| Series | - |
| Package | Tray |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 138-BBGA Module |
| Sensitivity | -93dBm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency | 1.9GHz |
| Memory Size | 4MB Flash |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C (TA) |
| Voltage - Supply | 1.9V ~ 4.2V |
| Power - Output | 22dBm |
| Current - Receiving | 8mA ~ 63mA |
| Current - Transmitting | 8mA ~ 91mA |
| Antenna Type | PCB Trace |
| Utilized IC / Part | DA14495 |
| Modulation | 4DQPSK, 8DPSK, GFSK |
| RF Family/Standard | General ISM > 1GHz |
| Serial Interfaces | JTAG, PWM, UART |