
Quantity
Price
Total price
1
$52.0110
$52.0110
10
$48.8610
$488.6100
25
$47.2860
$1,182.1500
100
$43.8210
$4,382.1000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CR Magnetics, Inc. |
| Series | CR7 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 4.700" Dia (119.38mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Type | Non-Invasive (Solid Core) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Frequency Range | 50Hz ~ 400Hz |
| Height - Seated (Max) | 1.100" (27.94mm) |
| Current Ratio | 600:5 |
| Current Rating (Amps) | 600 A |