
Quantity
Price
Total price
1
$64.1070
$64.1070
10
$60.9030
$609.0300
25
$59.3010
$1,482.5250
100
$54.8910
$5,489.1000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | CR Magnetics, Inc. |
| Series | CR7 |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 4.700" Dia (119.38mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Type | Non-Invasive (Solid Core) |
| Termination Style | Wire Leads |
| Frequency Range | 50Hz ~ 400Hz |
| Height - Seated (Max) | 1.100" (27.94mm) |
| Current Ratio | 1500:5 |
| Current Rating (Amps) | 1.5 kA |