

Quantity
Price
Total price
1
$0.3240
$0.3240
10
$0.2160
$2.1600
50
$0.1620
$8.1000
100
$0.1260
$12.6000
500
$0.0990
$49.5000
1000
$0.0900
$90.0000
2000
$0.0810
$162.0000
4000
$0.0810
$324.0000
10000
$0.0720
$720.0000
14000
$0.0720
$1,008.0000
50000
$0.0630
$3,150.0000
100000
$0.0630
$6,300.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Samsung Electro-Mechanics |
| Series | CL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±5% |
| Voltage - Rated | 250V |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Capacitance | 22 pF |