

Quantity
Price
Total price
1
$0.5130
$0.5130
10
$0.3420
$3.4200
50
$0.2700
$13.5000
100
$0.2250
$22.5000
500
$0.1710
$85.5000
1000
$0.1530
$153.0000
2000
$0.1440
$288.0000
4000
$0.1350
$540.0000
10000
$0.1260
$1,260.0000
14000
$0.1170
$1,638.0000
50000
$0.1170
$5,850.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Samsung Electro-Mechanics |
| Series | CL |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | Soft Termination |
| Voltage - Rated | 25V |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness (Max) | 0.059" (1.50mm) |
| Capacitance | 4.7 µF |