
Quantity
Price
Total price
1
$73.5210
$73.5210
10
$69.7230
$697.2300
25
$67.8240
$1,695.6000
100
$63.0810
$6,308.1000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Leader Tech Inc. |
| Series | CFS |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Material | Nickel-Copper (NI/CU) Polyester |
| Length | 19.000" (482.60mm) |
| Shape | Square |
| Type | Conductive Foam Sheet |
| Width | 19.000" (482.60mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Adhesive | Conductive, Pressure Sensitive Adhesive (PSA) |
| Thickness - Overall | 0.060" (1.52mm) |