
Quantity
Price
Total price
1
$0.5400
$0.5400
10
$0.4680
$4.6800
100
$0.3240
$32.4000
500
$0.2700
$135.0000
1000
$0.2340
$234.0000
2000
$0.2070
$414.0000
5000
$0.1980
$990.0000
10000
$0.1800
$1,800.0000
25000
$0.1800
$4,500.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | WeEn Semiconductors Co., Ltd |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Triac Type | Logic - Sensitive Gate |
| Configuration | Single |
| Operating Temperature | 125°C (TJ) |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 12 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 10 mA |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 12.5A, 13.7A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.5 V |
| Supplier Device Package | SC-73 |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 1 A |
| Voltage - Off State | 800 V |