Quantity
Price
Total price
1
$0.5670
$0.5670
10
$0.4860
$4.8600
100
$0.3330
$33.3000
500
$0.2610
$130.5000
1000
$0.2160
$216.0000
2000
$0.1890
$378.0000
5000
$0.1800
$900.0000
10000
$0.1710
$1,710.0000
25000
$0.1620
$4,050.0000
50000
$0.1620
$8,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-243AA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | NPN |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 4mA, 50mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 20nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 40 @ 20mA, 10V |
| Frequency - Transition | 70MHz |
| Supplier Device Package | SOT-89 |
| Grade | Automotive |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 100 mA |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 350 V |
| Power - Max | 1.3 W |
| Qualification | AEC-Q101 |