

Quantity
Price
Total price
1
$44.1000
$44.1000
5
$41.8950
$209.4750
10
$39.6900
$396.9000
25
$37.4850
$937.1250
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Parallax, Inc. |
| Series | BASIC Stamp® |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 1.200" L x 0.600" W (30.00mm x 15.00mm) |
| Speed | 20MHz |
| RAM Size | 32B |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Module/Board Type | MCU Core |
| Core Processor | PIC16C57C |
| Flash Size | 2KB EEPROM |