
Quantity
Price
Total price
1
$0.2610
$0.2610
10
$0.2070
$2.0700
25
$0.1980
$4.9500
50
$0.1800
$9.0000
100
$0.1530
$15.3000
250
$0.1530
$38.2500
500
$0.1350
$67.5000
1000
$0.1080
$108.0000
3000
$0.0990
$297.0000
6000
$0.0990
$594.0000
15000
$0.0990
$1,485.0000
30000
$0.0900
$2,700.0000
75000
$0.0900
$6,750.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | TAIYO YUDEN |
| Series | BR, L Type |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | NOT_FOR_NEW_DESIGNS |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | 1007 (2518 Metric) |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.071" W (2.50mm x 1.80mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| DC Resistance (DCR) | 104mOhm Max |
| Frequency - Self Resonant | 130MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 1.6A |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance Frequency - Test | 7.96 MHz |
| Supplier Device Package | 1007 (2518 Metric) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
| Inductance | 1 µH |
| Current Rating (Amps) | 1 A |