Quantity
Price
Total price
1
$0.4320
$0.4320
10
$0.3060
$3.0600
100
$0.1530
$15.3000
500
$0.1350
$67.5000
1000
$0.1080
$108.0000
2000
$0.0990
$198.0000
4000
$0.0810
$324.0000
8000
$0.0810
$648.0000
12000
$0.0720
$864.0000
28000
$0.0630
$1,764.0000
100000
$0.0540
$5,400.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Nexperia |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | TO-243AA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Transistor Type | PNP |
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 50mA, 500mA |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 100nA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 150mA, 2V |
| Frequency - Transition | 145MHz |
| Supplier Device Package | SOT-89 |
| Grade | Automotive |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 1 A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 45 V |
| Power - Max | 500 mW |
| Qualification | AEC-Q100 |