
Quantity
Price
Total price
1
$1.7370
$1.7370
10
$1.5660
$15.6600
25
$1.4760
$36.9000
100
$1.2600
$126.0000
250
$1.1790
$294.7500
500
$1.0350
$517.5000
1000
$0.8550
$855.0000
2500
$0.8010
$2,002.5000
5000
$0.7650
$3,825.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Diotec Semiconductor |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-ESIP |
| Mounting Type | Through Hole |
| Diode Type | Single Phase |
| Operating Temperature | -50°C ~ 150°C (TJ) |
| Technology | Standard |
| Supplier Device Package | 4-SIL |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 1 kV |
| Current - Average Rectified (Io) | 4 A |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 5 A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 1000 V |