

Quantity
Price
Total price
1
$3.3480
$3.3480
10
$3.0060
$30.0600
25
$2.8440
$71.1000
100
$2.4660
$246.6000
250
$2.3400
$585.0000
800
$2.2230
$1,778.4000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Allegro MicroSystems |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 2-SIP Module |
| Output Type | Digital |
| Type | Hall Effect |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Termination Style | PC Pin |
| Voltage - Supply | 4V ~ 24V |
| Actuator Material | Ferrous Metals, Gear Tooth |
| Frequency | 12 kHz |