
Quantity
Price
Total price
1
$4.5450
$4.5450
10
$4.3110
$43.1100
50
$4.0860
$204.3000
100
$3.7440
$374.4000
500
$3.5730
$1,786.5000
1000
$3.0690
$3,069.0000
2500
$2.8350
$7,087.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Abracon |
| Series | ASSVP |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | CMOS |
| Function | Standby (Power Down) |
| Programmable Type | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Spread Spectrum Bandwidth | ±2.00%, Center Spread |
| Current - Supply (Max) | 30mA |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Frequency Stability (Total) | ±25ppm |
| Available Frequency Range | 10 MHz ~ 160 MHz |
| Base Resonator | Crystal |