

Quantity
Price
Total price
1
$1.1430
$1.1430
10
$1.0170
$10.1700
25
$0.9630
$24.0750
100
$0.7920
$79.2000
250
$0.7470
$186.7500
500
$0.6570
$328.5000
1000
$0.5220
$522.0000
2000
$0.4860
$972.0000
5000
$0.4590
$2,295.0000
10000
$0.4410
$4,410.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Suzhou Maswell Communication Technology Co. Ltd |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency Range | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Applications | Bluetooth, Wi-Fi |
| Gain | 2dBi |
| Termination | Solder |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Antenna Type | Chip |
| Height (Max) | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency Group | UHF (2GHz ~ 3GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 2.45GHz |
| RF Family/Standard | Bluetooth, WiFi |