

Quantity
Price
Total price
1
$7.2720
$7.2720
10
$6.5700
$65.7000
96
$5.4360
$521.8560
288
$5.1930
$1,495.5840
576
$4.7340
$2,726.7840
1056
$4.1220
$4,352.8320
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tube |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| On-State Resistance (Max) | 35Ohm |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 12V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±15V |
| Charge Injection | 5pC |
| Crosstalk | -85dB @ 1MHz |
| Switch Circuit | SPST - NO/NC |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 175ns, 145ns |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 9pF, 9pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 250pA |
| Number of Circuits | 4 |