
Quantity
Price
Total price
1
$3.1770
$3.1770
10
$2.8530
$28.5300
25
$2.7000
$67.5000
100
$2.3400
$234.0000
250
$2.2230
$555.7500
500
$1.9890
$994.5000
1000
$1.6830
$1,683.0000
3000
$1.5930
$4,779.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Linear Technology (Analog Devices, Inc.) |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type | Single-Ended |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Supply | 7.8mA |
| Slew Rate | 10V/µs |
| Current - Input Bias | 178 µA |
| Voltage - Input Offset | 200 µV |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
| Grade | Automotive |
| Number of Circuits | 1 |
| -3db Bandwidth | 2.2 MHz |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.9 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Qualification | AEC-Q100 |