

Quantity
Price
Total price
1
$5.6790
$5.6790
10
$4.9410
$49.4100
50
$4.4910
$224.5500
128
$4.1580
$532.2240
240
$3.7800
$907.2000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | WE-WPCC |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Inductance | 24µH |
| Size / Dimension | 0.24" Dia x 0.16" H (6.0mm x 4.0mm) |
| Current Rating (Amps) | 400mA |
| Function | Receiver |
| Type | 1 Coil, 6 Layer |
| Operating Temperature | -20°C ~ 105°C |
| DC Resistance (DCR) | 1.15Ohm Max |
| Q @ Freq | 16 @ 125kHz |
| Frequency - Self Resonant | 10MHz |
| Current - Saturation (Isat) | 1A |