

Quantity
Price
Total price
1
$6.5430
$6.5430
10
$4.9770
$49.7700
25
$4.8420
$121.0500
50
$4.4550
$222.7500
125
$4.1850
$523.1250
250
$4.0590
$1,014.7500
625
$3.9240
$2,452.5000
1250
$3.7980
$4,747.5000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | MID-FLYTI |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Style | Laminated Core |
| Frequency | 250kHz |
| Type | For DC/DC Converters |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Applications | Flyback Converters |
| Voltage - Isolation | 1500Vrms |
| Voltage - Primary | 18 ~ 36V |
| Voltage - Auxiliary | 10V @ 20mA |
| Chipset Manufacturer | Texas Instruments |
| Height - Seated (Max) | 0.571" (14.50mm) |
| Inductance @ Frequency | 21µH @ 10kHz |