

Quantity
Price
Total price
1
$0.6300
$0.6300
10
$0.5760
$5.7600
50
$0.5310
$26.5500
100
$0.4950
$49.5000
500
$0.4500
$225.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Würth Elektronik Midcom |
| Series | WE-GF |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Package / Case | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Shielding | Unshielded |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| DC Resistance (DCR) | 700mOhm Max |
| Q @ Freq | 50 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant | 185MHz |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance Frequency - Test | 7.96 MHz |
| Supplier Device Package | 4532 |
| Height - Seated (Max) | 0.142" (3.60mm) |
| Inductance | 2.2 µH |
| Current Rating (Amps) | 380 mA |