
Quantity
Price
Total price
10
$4.4100
$44.1000
100
$4.1850
$418.5000
500
$3.9690
$1,984.5000
1000
$3.7440
$3,744.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | SensComp |
| Series | - |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Product Status | ACTIVE |
| Size / Dimension | 0.335" L x 0.330" W (8.51mm x 8.38mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -34°C ~ 85°C |
| Termination Style | Gull Wing |
| Transformer Type | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.340" (8.64mm) |
| DC Resistance (DCR) - Primary | 65mOhm |
| DC Resistance (DCR) - Secondary | 100Ohm |