


Quantity
Price
Total price
1
$22.1400
$22.1400
10
$19.8090
$198.0900
50
$15.1470
$757.3500
100
$13.9860
$1,398.6000
500
$9.7920
$4,896.0000
1000
$8.8560
$8,856.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Skyworks Solutions, Inc. |
| Series | Si590 |
| Package | Strip |
| Product Status | ACTIVE |
| Package / Case | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Output | LVDS |
| Function | Enable/Disable |
| Programmable Type | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Type | XO (Standard) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Voltage - Supply | 3.3V |
| Current - Supply (Max) | 100mA |
| Height - Seated (Max) | 0.071" (1.80mm) |
| Frequency Stability (Total) | ±100ppm |
| Available Frequency Range | 10 MHz ~ 124.999 MHz |
| Base Resonator | Crystal |