

Quantity
Price
Total price
1
$1.4400
$1.4400
10
$0.9270
$9.2700
50
$0.7200
$36.0000
100
$0.6570
$65.7000
500
$0.5400
$270.0000
1000
$0.5130
$513.0000
3000
$0.4770
$1,431.0000
5000
$0.4590
$2,295.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Rubycon |
| Series | CZF |
| Package | Tape & Box (TB) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Package / Case | Radial, Can |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Type | Hybrid |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | Automotive |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 27mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 4000 Hrs @ 125°C |
| Height - Seated (Max) | 0.413" (10.50mm) |
| Capacitance | 220 µF |
| Voltage - Rated | 25 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 240 mA @ 100 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.6 A @ 100 kHz |