
Quantity
Price
Total price
1
$6.9840
$6.9840
75
$5.4360
$407.7000
150
$4.7160
$707.4000
1050
$3.9600
$4,158.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | Vishay / Sprague |
| Series | TANTAMOUNT™, 194D |
| Package | Bulk |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Features | General Purpose |
| Package / Case | 1005 (2512 Metric) |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.050" W (2.54mm x 1.27mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Type | Conformal Coated |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 125°C |
| Manufacturer Size Code | A |
| Height - Seated (Max) | 0.065" (1.65mm) |
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage - Rated | 10 V |