
Quantity
Price
Total price
1
$1.3140
$1.3140
10
$0.9810
$9.8100
50
$0.9000
$45.0000
100
$0.7380
$73.8000
500
$0.5850
$292.5000
1000
$0.5220
$522.0000
2000
$0.4860
$972.0000
4000
$0.4680
$1,872.0000
10000
$0.4500
$4,500.0000
14000
$0.4410
$6,174.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NOVACAP |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.085" (2.16mm) |
| Capacitance | 10 µF |