
Quantity
Price
Total price
1
$1.2960
$1.2960
10
$0.9720
$9.7200
50
$0.8820
$44.1000
100
$0.7290
$72.9000
500
$0.5760
$288.0000
1000
$0.5130
$513.0000
2000
$0.4770
$954.0000
4000
$0.4590
$1,836.0000
10000
$0.4410
$4,410.0000
14000
$0.4320
$6,048.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | NOVACAP |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 10V |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Applications | SMPS Filtering |
| Thickness (Max) | 0.072" (1.83mm) |
| Capacitance | 22 µF |