

Quantity
Price
Total price
1
$1.0980
$1.0980
10
$0.8190
$8.1900
50
$0.7470
$37.3500
100
$0.6120
$61.2000
500
$0.4860
$243.0000
1000
$0.4320
$432.0000
3000
$0.4050
$1,215.0000
6000
$0.3870
$2,322.0000
9000
$0.3780
$3,402.0000
15000
$0.3690
$5,535.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | Accu-P® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.02pF |
| Features | RF, High Q, Low Loss |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Height - Seated (Max) | 0.029" (0.73mm) |
| Capacitance | 0.5 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |