

Quantity
Price
Total price
1
$0.9540
$0.9540
10
$0.7110
$7.1100
50
$0.6480
$32.4000
100
$0.5310
$53.1000
500
$0.4230
$211.5000
1000
$0.3780
$378.0000
3000
$0.4140
$1,242.0000
6000
$0.3960
$2,376.0000
9000
$0.3870
$3,483.0000
15000
$0.3780
$5,670.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | Accu-P® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.02pF |
| Features | RF, High Q, Low Loss |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Height - Seated (Max) | 0.029" (0.73mm) |
| Capacitance | 0.4 pF |
| Voltage - Rated | 50 V |