

Quantity
Price
Total price
1
$0.6750
$0.6750
10
$0.4500
$4.5000
50
$0.3600
$18.0000
100
$0.2970
$29.7000
500
$0.2340
$117.0000
1000
$0.1980
$198.0000
2500
$0.1890
$472.5000
5000
$0.1800
$900.0000
10000
$0.1710
$1,710.0000
15000
$0.1710
$2,565.0000
25000
$0.1710
$4,275.0000
50000
$0.1620
$8,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | Accu-P® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Features | RF, High Q, Low Loss |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Height - Seated (Max) | 0.020" (0.50mm) |
| Capacitance | 6.8 pF |
| Voltage - Rated | 25 V |