

Quantity
Price
Total price
1
$0.6120
$0.6120
10
$0.4320
$4.3200
50
$0.3600
$18.0000
100
$0.2970
$29.7000
500
$0.2430
$121.5000
1000
$0.2070
$207.0000
2500
$0.1980
$495.0000
5000
$0.1800
$900.0000
10000
$0.1710
$1,710.0000
15000
$0.1710
$2,565.0000
25000
$0.1710
$4,275.0000
50000
$0.1620
$8,100.0000
| TYPE | DESCRIPTION |
| Mfr | KYOCERA AVX |
| Series | Accu-P® |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | ACTIVE |
| Tolerance | ±0.05pF |
| Features | RF, High Q, Low Loss |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Height - Seated (Max) | 0.011" (0.28mm) |
| Capacitance | 1.2 pF |
| Voltage - Rated | 25 V |